Модуларни форми во хартија од Richard Sweeney

28 јуни, 20110
06 richardx

Тешко е да се поверува дека овие форми се добиени само со превиткување и лепење на хартија. Richard Sweeney од ОК, уметник кој работи со хартија и три-димензионален дизајнер кој се крие позади овие деликатни структурни форми кои ги редефинираат можностите на хартијата.

 

Richard ќе каже “Ограничувањата на хартијата како форма на материјал нудат предизвик, кој преку игра и истражување резултира со  конкретни модели… Манипулативните рацете овозможуваат можеби најдобар поглед во можностите на еден материјал, овозможувајќи му неговото однесување да се открива и истражува во генерацијата на формата.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit