Кои спортисти “биднаа” модели?:) Абе за пари и мајка би си продале:))

21 октомври, 20110
0

За нив можеме да кажеме дека се едни од најдобрите спортисти на светот. Но покрај нивниот талент за спортување, тие својата физичка убавина ја искористиле и како модели. Нивните имиња и фотографии се имаат појавено на голем број маркетиншки кампањи за многу познати светски брендови. Погледнете кои спортисти станаа и фото-модели.

Gabriella Reese

Andy Roddick

Maria Sharapova

David Beckham

Kassia Meador

Fernando Verdasco

Amanda Beard

Dan Carter

Danica Patrick

Rafael Nadal

Anna Kournikova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi