Кој е новиот Брус Ли?

9 април, 20110
Keanu-Reeves-003

Холивудскиот актер ќе го режира филмот “ Man of Thai Chi” , во кој и самиот ќе игра, пренесоа американските медиуми. Киану Ривс планира да го сними филмот на англиски и на кинески јазик. Како резултат на копродукцијата со кинеската филмска компанија CFG. Актерот и режисер открил дека дејството на местот ќе биде во модерно време, но дека ќе се претстават старите древни вешните како во минатите кунг фу филмови. “Пресметавме дека во филмот ќе има 18 борби и дека тие ќе одземат 40 минути од филмот“, изјавил актерот, кој во овој филм ќе го игра негативецот.  “Сакам да направам добар кунг фу филм со добра приказна и добар заплет“, додал Киану.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/