Кој може подобро да глуми “ Идиот ”…

14 јуни, 20110
Grub BAND Green Day 14

Фронтменот на групата Green Day, Џо Армстронг ја доби главната улога во филмот “Аmerican Idiot”.

Еден од најпродаваните и најслушаните албуми на бендот Green Day, “American Idiot” е веќе претворен во мјузикл, а сега благодарение на актерот и продуцент Том Хенкс ќе се најде и на големото платно.

Главната улога во филмот, кој настана според албумот на бендот, ќе ја добие фронтменот Били Џо Армстронг.

Филмот би требало да се појави во кино салите во 2013 година.

http://www.youtube.com/watch?v=RMO0hciNs0A&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi