Кој се почина на 27 годишна возраст?

24 јули, 20110
jim-morrison-dr

Веста за смртта на пејачката Еми Вајнхаус на возраст од 27 години е и тажен потсетник за уште неколку други музички ѕвезди кои исто така починале на таа годишна возраст.

Познат како “клуб 27” оваа бројка ќе ја зголеми за уште еден број со Еми. Тука се запишани имињата на големите музички имиња за кои се смета дека била едни од најуспешните во нивното време, и кои ќе бидат вечно запаметени токму по нивниот незаборавен и извонреден талент.

Со својата смрт Еми се приклучи на :

–      блуз легендата Роберт Џонсон, кој починал во 1938 година токму на 27 годишна возраст

–      основачот на Ролинг Стоун, Брајан Џонс кој се удавил во базен во 1969 година

–      Џенис Џоплин, пејачката кој се предозирала во 1970 година

–      Џими Хендрикс кој почина од задушување во 1970 година

–      Џим Морисон, пејачот на  The Doors кој почина како резултат на проблеми со срцето

–      Курт Кобејн, фронтменот на Нирвана се самоуби во 1994 година

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit