Која е иднината на модните писти?

18 април, 20110
Holograms-Burberry

Британската модна куќа Burberry на модната писта наместо манекенки испрати холограми, со што ја воодушеви публиката.

Присутните можеа да ги видат манекенките кои се мултиплицираат, поминуваат една преку друга, пукаат и се претвараат во прашина…

Една од манекенките кои беше дел од шоуто, Edie Campbell, за британскиот Вог изјавила дека е многу по интересно да се работат ревиите на овој начин. Освен Edie на холограмската ревија учество земале и Cara Delevigne и Jourdan Dunn.

http://www.youtube.com/watch?v=P1H9arC4zP0&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi