Колекција за мажи пролет-лето на Сара Бартон

22 јуни, 20110
Alexander-McQueen-Spring-2011

По огромниот дизајнерски успех кој го доживеа со кралската венчаница за принцезата Кејт Мидлтон, Сара Бартон е исклучиво барана дизајнерка. Таа од сега па натаму е креативен директор на модната куќа Alexander McQueen. Веќе и ја претстави својата прва колекција која ја сработи за овој бренд. Во Милано се одржа модната ревија на која Сара Бартон покажа дека одлично се снаоѓа и во дизајнирањето на облека за мажи. Колекцијата добила голем број на позитивни критики.

Оваа колекција која е наменета за мажи, за пролет-лето 2011, изобилува со мирни и едноставни модели, но дополнети со нота на ектравагантност.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/