Колекцијата чевли за пролет-лето 2011 на Диор

5 април, 20110
christian-dior-shoes-spring-summer-2011-10

Диор ја претстави најновата колекција за пролет- лето, во која доминираат веселите бои, врвки, пердуви, копчиња… едноставно се создадени за овој дел од годината.

Како дизајнер на оваа линија на чевли се потпиша Џон Галијано.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi