Колку многу ги мрази Хрватите?! Иван Ивановиќ- Прва ТВ Србија

15 јули, 20110
ivan ivanovik

Републичката радиодифузна агенција на Србија ја започна постапката за одземање на националната фреквенција на Прва ТВ од Белград, на која неодамна се емитуваше емисијата на водителот Иван Ивановиќ кој одржа говор за омразата и вреѓањето на хрватите, католиците и папата.

Водителот, Иван Ивановиќ се изјаснил дека дека е сосема невин и дека хрватите го користат за сопствена промоција.

Исто така и националната радиодифузна агенција во своето соопштение наведе дека и советот го има истиот став, т.е дека на наведена емисија немало никакво навредување за хрватите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit