Селин Дион издава нов албум

15 јули, 20110
v211921p0

Канадската пејачка Селин Дион на 21 ноември ќе издаде нов албум на англикси јазик кој во моментов се снима во Лас Вегас.

Не е познато кои ќе бидат продуценти, како ни како ќе се вика албумот, а музичките магазини пишуваат дека сигурно Селин ќе остане врена на поп звукот.

Она шет е познато е дека Селин на почетокот на 2012 година, ќе објави и албум на француски јазик и фановите ќе можат да ја видат во живо и ќе ја чујат до крајот на 2013 година.

Нејзиниот последен албум “Taking Chances”, кој е објавен пред четири години, продаден во 3,5 милиони примероци ширум светот, а пејачката во меѓувреме се преселила во Лас Вегас каде во едно казино во наредните три години ќе одржи повеќе од 210 концерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit