Кортни Кардашијан наскоро ќе прави свадба

17 февруари, 20110
Kourtney-Kardashian

Долгогодишното момче на Кортни Кардашијан, Скот Дизик, ја побара за жена својата избраничка така што многу наскоро тие ќе застанат пред олтарот.

Скот ја побарал Кортни за жена за време на снимањето на популарното шоу “Keeping up with Kardashians”. Сезоната на ова реално шоу е снимано, а завршува со запросувањето на Кортни.

Таа е многу возбудена што шоуто ќе заврши со нејзиното запросување, и едвај чека да дојде април за јавноста да го види моментот и убавиот прстен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi