Препливал 7,5 километри за својата вереница

17 февруари, 20110
777275-fisherman

Австралискиот рибар Ендрју Вилсон, додека ловел риби, силни бранови удриле во неговиот брод, при што го превртеле во длабокото море. Тој морал да преплива 7,5 километри, до брегот борејќи се со силните струи. Прво нешто што побарал кога испливал на брегот е да и јават на неговата вереница Кејт, да не се грижи повеќе. Инаку Вилсон се водел како исчезнат, откако го забележале неговиот брод дека плови без него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma