Крај за весникот News of the World

10 јули, 20110
the-final-news-of-the-world-front-cover-21271-1310259192-26

На 7 јули 2011 година, беше соопштено дека по 168 години во печатот, овој британски весник својот последен број ќе го објави денеска на 10 јули 2011. На овој весник му дојде крајот откако беше откриено дека хакирал сајтови, прислушкувал телефони, а загуби и 200 работници.

Од весникот јавија дека приходот од последното издание ќе оди во добротворни цели и хуманитарни организации, а просторот за рекламирање исто така е отстапен само за ваквите организации.

На последното издание насловот гласеше  “Благодариме и збогум“, а фотографијата на насловната е колаж од старите броеви на овој весник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit