Кркич пред вратите на “Олимпико”

19 јуни, 20110
Barcelona v Murcia - La Liga

Шпанските медиуми денеска пренесуваат дека италијанскиот клуб Рома, на Барселона ќе им плати 10 милиони евра за услугите на Бојан Кркич, но Каталонците посакуваат да се исплати минималната супа од договорот која изнесува 12 милиони евра. Шпанскиот репрезентативец минатата сезона одигра доста слабо и се наоѓа на излезна врата од “Камп Ноу”, а ќе замине во Рома каде негов нов тренер ќе биде Луис Енрике. Според шпанските медиуми Барселона ќе се согласи на сума од 10 милиони, но сепак ќе се обиде да заработи барем уште 20% на таа цена. Рома има нова амбициозна управа, пари за засилување, а Кркич ќе биде првата нивна аквизиција.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma