Крв давам, ама не те частам!

5 јули, 20110
pivo

Американска банка за крводарителство “Casiocade regional blood services”, со цел за што поголемо привлекување на дарители, ги мотивира со ваучер со кој моѓе да добијат литар пиво. Донаторите постари од 21 год. можат да го реализираат ваучерот во локалните кафулиња. По оваа кампања, забележан е пораст на крводарителство за дури 38%.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/