Кубанецот ја смота најголемата цигара во светот долга 81 метар

4 мај, 20110
Кубанецот ја смота најголемата цигара во светот долга 81 метар

Кубанецот Хозе Кастелар го сруши светскиот рекорд во виткање цигара. Тој свитка 81,8 метри долга цигара, пренесува АР.  Кастелар и неговите помошници работеа на цигарата од крајот на април, а ја завршиле вчера. Британските службеници ја потврдиле должината на цигарата, но сепак се очекува доаѓање на претставник од Гинисовата книга. Кастелар веќе еднаш се запиша во Гинисовата книга во 2008 година, кога смота цигара долга 45 метри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi