Shania Twain го изгубила гласот поради разводот

4 мај, 20110
Shania-Twain-divorce-drama

Во првото интервју која пејачката го дала по пет години, кантри ѕвездата Шанаја Твејн открила како пропастот на бракот ја потресло толку многу што стравувала дека никогаш повеќе нема да пее, пренесува Ројтерс.  На гостувањето во шоуто на Опра Винфри , пејачката рекла дека таа се наоѓала во “емотивен хаос“, кога во 2008 година дознала дека нејзиниот сопруг ја изневерува со најдобрата пријателка.

“Мислев дека никогаш повеќе нема да пеам“, изјавила добитничката на пет Греми награди. Таа додала дека во тој момент го изгубила и сопругот и продуцентот и авторот на песните со кој долги години соработувала.

“Скоро 14 години немам напишано песна без него. Незнаев од каде да почнам“, рекла пејачката.  Пејачката чиј албум во 1997 година беше на врвот на топ листите, открила и дека пати од дисфонија, болест од која мускулите ги стегаат гласните жици.

Пејачката на крај нашла утеха во Фредерик Тибо, сопругот на некогашната пријателка, која и го “земала“ нејзиниот сопруг. Тие се венчале на први јануари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/