ФОТО: Сакате музика, епа тогаш испотете се малку

4 мај, 20110
0

На музичкиот фестивал“Coachella”во Калифорнија, имало поставено сцена каде доколку сакате да го слушате DJ-от во неговиот перформанс ќе мора прво малку да потрчате во специално направени кругови или да повозите малку точак, сите тие биле направени да генерираат струја која е поврзана со опремата на DJ-от. Но тука не биле поштедени ни самите DJ-и, тие под нивните нозе имале душеци кои при играње исто така произведувале струја.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi