Момче прободено со нож на Железничка

4 мај, 20110
MVR
Момче од Скопје било нападнато и избодено со нож од страна на четири лица од албанска националност на возраст од 17 до 19 години на Железничката станица во Скопје.
Групата го нападнала момчето удирајќи го со тупаници во пределот на лицето и телото, при што едно од лицата извадило нож и со еден удар го прободел во стомакот, по што  побегнале во правец на Народна банка.
Со екипа на Брза Помош,  М.Ј (18) бил префрлен во Градска болница, каде по укажаната лекарска помош констатирана е телесна повреда по што бил задржан на понатамошно лекување.
Припадниците на мобилната единица при МВР, го пронашле и уапсиле осомничениот а најавена е и соодветна кривична пријава.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma