Кучето заинтересирано за опера…aбе ајде?:)

19 јули, 20110
Snoop-Dogg-ft-T-Pain-Boom

Раперот Snoop Dogg изјавил дека би сакал во својот нов албум да вклучи опера.

Секогаш експериментирам нешто ново. На мојот последен албум ‘The Doggumentary’ го работев со кантри ѕвездата Вилијам Нелсон – продуцент на хаус музиката на Дејвид Гета. За следниот албум сакам да пробам со опера.

Новиот сингл од Snoop Dogg, песната “Boom” од денес е во продажба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit