Куки во грб за ајкулите

16 јуни, 20110
naslovna

Уменицата Alice Newstead во вторникот приредила  еден шокантен перформанс во Хонг Конг. Имено таа низ кожата на грбот си пробила две куки, а нозете си ставила вреќа за да личи на опашка од риба, се со една цел, да демонстрира пред толпата на каков суров начин се убиваат морските животни, особено ајкулите. Интересно е тоа што на пример супата од ајкула е многу популарна, иако скоро поголемиот број од видовите на ајкули  се заштитени и загрозени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/