Куќа од соништата! Дизајнирана да го почуствувате околниот природен свет!

15 ноември, 20110
Luxury-Leaf-House-by-Mareines-Patalano-Arquitetura-2

Ова е комбинација на Бразилска и Индиска архитектура. Содржи систем за ладење на куќата преку ветерот, кој влегува во просторот на куќата од 3 до 9 метри а покрај тоа е наменет и за зближување на сопственикот со околната вегетација и клима. Ентериерот е направен од органски материјали и без многу поделби, со цел куќата да биде голема и отворена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş