Куќи за експериментални глувци или за Сеулска елита?

19 јули, 20110
0735007.48

Архитектите од студиото NL Architects се креатори на еден стабен објект кој ќе се гради во близина на Сеул. Нивниот проект кренал многу прашина во јавноста, а дали “домот од соништата“ може да го оправда ова име, проверете сами.

Авторите кои го направиле проектот врз ридови со поглед на долината на реката North Han, целта им била да направат урбана средина за еден типичен стамбен блок на згради.

Многумина ги критикувале поради тоа што формата на објектот, односно квалитетот на приземниот и другиот спрат се непропорционални, со оглед на тоа што горниот спрат има 4 балкони, а додека долниот мора да се задоволи само со пред дворје каде доминираат горните скали.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit