Lady Gaga е бесна на обвиненијата дека е плагијат на Madonna

21 април, 20110
lady-gaga-gets-topless-in-a-new-photoshoot-2

Lady Gaga бесно изреагирала кога ги видела многуте обвиненија дека таа е плагијат на Madonna. Американските медиуми на големо прават споредба со песните на Lady Gaga “Born this way” и песната на Madonna “Express yourself”.

Јас направив еден куп музика, зашто би имала потреба да копирам некого. Единствена сличност е во подредувањето на акордите, но тоа се случува во диско музиката веќе 50 години. Тоа што јас сум прв уметник кој во последниве 25 години застана на првото место на сите топ листи не значи дека сум плагијат, туку дека сум страшно паметна, изјавила Gaga.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=12wP5W2R0wY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi