Lady Gaga, кралица на Twitter

16 мај, 20110
lady_gaga_id_2

Lady Gaga стана официјално кралица на социјалната мрежа Twitter. Таа викендов успеа да го достигне врвот и новиот рекорд, со што стана првата популарна личност која има 10 милиони следбеници.

“10 милиони чудовишта, останав без текст. Болно е колку многу ве сакам”, изјавила Gaga.

Таа сега за сега е на врвот според бројот на фанови на Twitter, а зад неа е Justin Bieber со 9,65 милиони фанови.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi