Lady Gaga по само еден ден повторно објави нов сингл

11 мај, 20110
lady_gaga_id_2

Lady Gaga не престана да ги изненадува своите фанови. Веќе ве известивме дека таа по неупсешниот сингл “Judas”, за само една недела по неговото пуштање, ја објави нејзината нова песна насловена “The Edge Of Glory”. Но, таа веќе најави и нов сингл. На само еден ден по новата песна. Песната е насловена “Hair” и треба да се појави во етерот за некој ден.

Во продолжение ви ја нудиме да ја преслушате сега за сега најновата песна “The Edge Of Glory”.

http://www.youtube.com/watch?v=S08KonZiew4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi