Лејди Гага ги руши сите рекорди во продажба на албуми

1 јуни, 20110
lady gaga album

Новиот албум на Лејди Гага “Born This Way” е продаден во 1,1 милиони примероци минатата недела во Америка и доспеа на првото место на Билбордовата неделна листа на најпродавани албуми.

Ова не е нејзино прво место, таа веќе беше неколку недели на првата позиција на листите за најголем хит, најдобро студиско остварување…

“Born This Way” е продаден во 1.108.000 примероци.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma