Тотенхем: Модрич и Бејл вредат 75 милиони фунти!

1 јуни, 20110
Luka-Modric-Croatia_800

Тотенхем е подготвен да прифати понуди за Лука Модрич и Герет Бејл, но не помалку од 75 милиони фунти за двајцата играчи. Претходно од Лондон беше порачано дека овие двајца играчи нема да бидат продадени, но сепак е дојдено до идеја да се заработи пари на овие двајца играчи.

Сепак ќе остане голема празнина во изградениот тим на Хари Реднап. Медиумите во Англија пренесуваат дека Тотенхем би прифатил понуда од 25 милиони фунти за Лука Модрич за кој е заинтересиран Јунајтед, додека 50 милиони би биле доволни за Герет Бејл, а Интер е прв во редот. Тие пари Тотенхем би можеле да ги вложат во нови засилувања, а на листата на жалби на Реднап е Леандро Дамиа од бразилскиот Интернационал.

‘Спарси’ го чекаат и расплетот околу ситуацијата на Бербатов и Манчестер Јунајтед.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma