Лејди Гага и долго очекуваниот “You and I” :)) Видео се разбира :))

17 август, 20110
lady-gaga

Лејди Гага сними спот за песната “You and I”. Гага во видеото, како и вообичаено, менува неколку стилови и комбинации, а во некои сцени дури и глуми како маж. Во романтичната песна Гага отелотворува девојка која се враќа од големиот град, по поранешниот дечко и најпосле се венчава со него. Покрај сцената во венчаница, облечена е и како сирена која пробува да има секс со своето момче.

Лејди Гага и овој пат премиерно објави на својот веб сајт и Facebook: Морате да сакате се + секој дел од мене, како што морам и јас!

“You And I” е четвртиот сингл од последниот албум  на Лејди Гага, “Born This Way”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit