Лејди Гага ја краде хуманитарната фондација

27 јуни, 20110
lady_gaga_poker_face_1280x1024 copy

Лејди Гага е обвинета овие денови за крадење од својата фондација за хуманитарна помош во Јапонија. Тужбата е во врдност од пет милиони долари, а ја започнала адвокатска канцеларија во Мичиген. Во тужбата е наведено дека пејачката неколку пати го искористила приходот од продажбата на нараквици наменети за помош во Јапонија.

Набрзо откако земјотресите и цунами ја потресе Јапонија, Гага на пазарот испрати нараквици, а приходот од нивната продажбата оди во фондацијата која им помага во Јапонија. Наплатувала по пет долари од парче, а наводно парите ги задржала за себе. “Поднесовме тижба против Лејди Гага, бидејќи никогаш таа не даде точен увид на она што го заработила. Се обидовме да контактираме со нејзиниот тим, но не добивме никаков одговор”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit