Лејди Гага: Модната инспирација ја црпам од Принцезата Дијана

21 март, 20110
lady-gaga-gets-topless-in-a-new-photoshoot-2

Лејди Гага откри дека својата модна инспирација ја црпи од Лејди Ди. Ексцентричната пејачка, која и порано зборувала со восхит за покојната Принцеза Дијана, изјави дека токму таа и нејзината мајка, се главните личности преку кои таа го гради својот стил. Гага додала дека нејзината откачена шминка не е само за пред фановите, туку дека негоаш спие со денови нашминкана. “Тоа не е добро за вашата кожа, но јас сум благословена со добри гени“, признала таа. Што се однесува за нејзиниот личен стил на облекување, таа изјавила “кога ќе се обидувате да бидете некој друг тоа е досадно“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi