Лејди Гага на светска турнеја

29 јуни, 20110
v210377p0

Поп пејачката која неодамна беше обвинета дека ја ограбила својата сопствена хуманитарна организација, откила дека следната година започнува светска турнејана која ќе го промовира новиот албум.

Гостувајќи во емисија на јапонска теливизија Лејди Гага открила дека припремите се веќе во тек. “Ќе настапувам ширум светот и веќе правам планови”, вели Гага.

Ова ќе биде нејзина трета турнеја, 2009 година беше на “Fame Ball” турнеја, по што веднаш тргна на “Monster Ball” турнеја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/