Неверојатни панорамски снимки

29 јуни, 20110
Неверојатни панорамски снимки

Оваа снимка од фабриката која претставува најстарата моторна централа во светот. Основана во 1864 година од страна на Еуген Ланген и Август Ото. Току од тука е потеклото на моторизираниот свет. Сега зградата треба да биде срушена за на нејзино место да се изгради нова фабрика.

Снимателот Бен има фатено неверојатни панорамски фрагменти токму тука. Видео секвенците се направени со Canon 5D MKII, а фото секвенците со Nikon D90.

Погледнете и уживајте во неговото мајсторство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit