Лејди Гага откри како ја создаде “Edge Of Glory”

25 мај, 20110
lady gaga edge of glory

Пред неколку недели Гага објави неколку песни по ред. Една од нив е песната “Edge of Glory”. Оваа песна веднаш доживеа успех и се најде во Топ 3.

Гага открила како ја создала оваа песна. Нејзиниот дедо починал пред пет месеци. Татко ми се врати од болница, каде беше во посета кај мојот дедо и дојде кај мене. И двајцата бевме многу тажни за она што се случува. Седнавме да поразговараме за животот и славата. Пиевме текила и разговаравме и плачевме. Сето тоа ме инспирираше и седнав на моето пијано. Тогаш ја создадов оваа песна “Edge of Glory”, изјавила Гага.

Бидејќи сеуште нема видео запис, ви нудиме само да ја преслушате оваа песна.

http://www.youtube.com/watch?v=S08KonZiew4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma