Ринго Стар: “Beatles” се прави среќници што почнав да свирам со нив

25 мај, 20110
Ringo Starr

Познатиот тапанар Ринго Стар мисли дека “Beatles“ се прави среќници, бидејќи тој им се придружил. Тој дошол на местото на тапанарот Пит Бест после две години од формирањето на бендот кој е основан во 1960 година. Тврди дека дека тогаш бил веке ѕвезда повеќе од “Beatles“, во тоа време тој свирел во бендот “Rory and The Hurricanes“.

“Тогаш во Ливерпул бев поголема ѕвезда од нив, мојот бенд беше многу познат. Носевме одела, тоа ни беше знак дека сме успешни. Beatles се прави среќници што почнав да свирам со нив. Не само затоа што бев многу познат, туку поради тоа што сум одличен тапанар”, изнавува Ринго.

Тапанарот исто открива дека останал во добри односи со Пол Мекартни. “Ние сме добри пријатели. Не дека многу често се дружиме, но кога сме во иста земја, обавезно се наоѓаме. Свиреше на мојот последен албум и јас на неколку негови. Едноставно, единствени сме кои низ се поминале, а останавме живи“, изјавува Ринго Стар.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/