Серија торнада го погодија Оклахома Сити

25 мај, 20110
o

Големо невреме проследено со стравотни грмотевици ја погоди Средна Америка во Вторникот попладне, каде 7 лица го загибија животот од неколкуте торнада кои го погодија градот Оклахома Сити и беснееа низ државата Канзас. Торнадата го погодиле градот кога тој бил преплавен со сообраќаен метеж, правејќи огромна материјална штета каде 60 лица биле повредени од кој неколку деца кои се во критична состојба.

http://www.youtube.com/watch?v=gc8Ea94Ggew&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=2WqJSp0bwYs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma