Лејди Гага повторно на турнеја во 2012

13 јуни, 20110
lady gaga edge of glory

Лејди Гага најави нова светска турнеја за 2012 година. Во мај заврши нејзината светска турнеја”Monster Ball”, но таа нема да застане тука.

Кон крајов на оваа година започнувам со пробите за селдната светска турнеја. Маратонот започна и јас нема да застанам. Ова не го правам за себе, да си докажам колку можам да истрчам, ова е за моите фанови, изјавила Гага за МТВ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma