Лејди Гага со порака до фановите на Ејми Вајнхаус…

27 јули, 20110
lady gaga2

Лејди Гага се изјасни за трагичната смрт на Ејми Вајнхаус и им порача на фановите да ги сочуваат убавите спомени за неа.

Лејди Гага признава дека многу ја сакала музиката на Ејми Вајнхаус и дека мислела дека се работи за некоја стара соул пејачка кога прв пат го слушнала незјниот глас.

-Немојте да ја убиете супер ѕвездата! Поштедете ја нејзината душа, порачува Гага.

-Сочувствувам со неа. Се секавам дека се чувствував помалку осамено, бидејќи таа беше толку различна од сите, вели пејачката.

Гага и оддаде почит на починатата Ејми и преку Twitter:

-Ејми засекогаш ја промени попмузиката. Да живее џезот, да живее блузот. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi