Лејкерси и Сан Антонио израмнија

21 април, 20110
111

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс и Сан Антонио им се одложија на своите навивачи по поразите на почетокот од НБА плеј оффот совладувајќи ги своите ривали во вторите натпревари од доигрувањето: актуелниот првак и покрај лошата партија на ударниот тандем Брајант – Гасол ја победи екипата на Њу Орлеанс со 87:78, Спарси го надиграа Мемфис со 93:87, додека втората победа над Денвер (106:89) ја оствари Оклахома.

Резултати:

Оклахома Сити – Денвер 106:89 (2-0 во серија)

Сан Антонио – Мемфис 93:87 (1-1 во серија)

ЛА Лејкерс – Њу Орлеанс 87:78 (1-1 во серија).

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi