Лени Кравиц на лето со нов албум

17 февруари, 20110
Lenny-Kravitz

Познатиот пејач Лени Кравиц, најави дека на лето ќе издаде нов албум, кој ќе биде наречен Црно-бела Америка (Black and white America). Тој изјави дека албумот ќе зборува за неговото досегашно искуство како пејач кој има мешана крв а живее во САД.

Израснав во окружување во кое беше нешто помеѓу бел и црн свет. Мојот живот е во знак на контраст, изјавил Лени.

Инаку Лени е син на мајка афро-американка, која инаку е актерка и татко белец, кој се занимавал со продукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi