Лени Кравиц во август ќе издаде нов албум

31 мај, 20110
Lenny-Kravitz

Албумот на Лени Кравиц кој го спремаше некое време треба да се појави август. Како најава за албумот, тој кон крајот на јуни планира да пушти еден сингл со наслов “Stand”.

Синглот го најавува деветиот по ред албум на Лени. Албумот е наречен “Black And White America”. Конкретно промоцијата на албумот е закажана на 22-ри август оваа година.

Веднаш по објавувањето на синглот Лени го чека светска турнеја.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma