Lenovo подготвува Android таблет

26 април, 20110
lenovo-android

Блогот This is my next дојде до документи со деталите и спецификациите за новиот Lenovo таблет кој на пазарот треба да се појави во јули. ThinkPad Tablet, доколку информациите се точни, може да има 10,1-инчи IPS екран со резолуција 1280×800 пиксели, предна и задна камера, двојадрен NVIDIA Tegra 2 процесор, а опремен е со USB и микро USB порт, мини HDMI порт и читач SD картица. Ќе биде достапен во следните верзии 16, 32 и 64GB, а цената на најефтината варијанта ќе изнесува 499 долари. Што се однесува до софтверот, овој таблет ќе користи Android u 3.0 верзија.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi