Леонардо ди Каприо во текот на годините: Oд самиот почеток па се до врвот!!! Погледнете и уживајте

13 ноември, 20110
Naslovna

Во текот на последните 20 години, Леонардо ди Каприо позитивно не изненади во улогата на дете со блага ментална хендикепираност “What’s Eating Gilbert Grape“, топеше срца во “Romeo + Juliet“ и “Titanic“ и беше наградуван за неговите улоги. Неговите најимпресивни улоги следуваат во филмовите J. Edgar (2011), The Great Gatsby (2012) и Sinatra (се шпекулира дека ќе излезе во 2013) и воопшто не се предвидува дека неговата кариера ќе има стагнација во наредниот период. Во моментот се наоѓа на “А-листата“ на најдобри актери.

За неговиот 37-ми роденден, ние можеме да се “почастиме“ и да ги погледнеме неговите слики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi