Леонардо го напушта Интер?

14 јуни, 20110
Leonardo-Inter

Милански Интер би можел да остане без тренер, доколку се исполни желбата на сопственикот на Парис Сент Жермен.

Богатите шеици од Катар, сопственици на 70 отсто од парискиот клуб, сакаат Леонардо да го превземе местото технички директор на екипата, функција која ја вршеше и во Милан.

Леонардо за ПСЖ настапуваше во периодот од 1996. до 1997. година и моментално се наоѓа во Доха на преговори.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/