Готово – Нејмар во Реал!

14 јуни, 20110
neymar450

Легендата на светскиот фудбал, Бразилецот Роналдо оваа сезона ја заврши кариерата, а својот последен меч го одигра во дресот на Коринтијанс. Од деновите кога Бразилецот ја воодушевуваше Европа со своите игри, сеуште се бара “новиот Роналдо”.

Многумина сметаат дека тоа е неговиот сонародник Нејмар, иако тој не сака да го споредуваат со Луис Назарио да Лима Роналдо.

“Не сум новиот Роналдо, не сум вреден за такви споредби.” – рекол фудбалерот на Сантос.

“Скај Спорт” денеска после пладне објави дека договор меѓу Реал и Сантос е постигнат и Нејмар ќе се пресели во “кралскиот клуб”.

Дали ова или следното лето, сеуште не е познато.

Според наводите, трансферот изнесува околу 40 милиони евра.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber