Летото официјално почнува денеска

21 јуни, 20110
sun_over_city
Високи температури и сончеви денови го најавија летото, кое официјално почнува вечерва во 19 часот и 16 минути.
Денеска, денот ќе трае 15 часа и 14 минути. Сонцето во Скопје ќе изгрее во четири часот и 58 минути, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути.
Летото ќе заврши на 23 септември во 11 часот и пет минути, кога ќе настапи есента.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/