LG го претстави првиот “паметен телефон” со dual-core процесор

2 февруари, 20110
LGOPTIMUS2X1024853

“LG ilektroniks” го претстави првиот “паметен” телефон (smartphone) во светот со dual-core – “Optimus 2X. Тоа е најбрз “паметен телефон” во светот со dual-core “Tegra 2”, кој нуди светска класа на мултимедија и корисничко искуство. А моќениот процесор “Tegra 2” во друштво на “Nvidia” ни овозможува побрзо прелистување на веб апликацијата и користење, како и вршење на повеќе задачи истовремено, без забавување на пријавата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi