Ликот и делото на Britney Spears во стрип

11 мај, 20110
britni-spirs-strip-498

Животот и патот до успехот на поп ѕвездата Бритни Спирс ќе биде тема на еден стрип кои ќе го издаде компанијата Bluewater Productions, во рамките на комичната стрип серија “Слава“.

Во рамките на овие стрип серијали, веќе се објавени неколку стриповски биографии за познати личности, како Лејди Гага, Роберт Патинсон, Кристен Стјуаарт, но и на политичарите Сара Палин, Барак Обама, Хилари Клинтон.

Главна тема во стрипот за Бритни ќе биде нејзиниот вртоглав пораст на славата и проблемите во приватниот живот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma