Лили Ален

15 јули, 20110
Lily_Allen_9_1920x1440_Wallpaper

Лили Роуз Беатрис Купер,  позната како Лили Ален (родена 2 мај, 1985), е на англиски уметник и моден дизајнер.

Светската слава таа ја достигна со својот прв албум, Alright, Still, кој беше пласиран на меѓународниот пазар и продаден во повеќе од  2,6 милиони примероци. Овој албум и донесе номинација на Греми награди, Brit Awards и MTV Video Music Awards. Потоа следуваше и вториот албум It’s Not Me, It’s You.  На 12 фебруари 2009 година, Лили Ален доби свое ТВ шоу, наречено “Lily Allen and Friends”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3syM4oTaLlI

http://www.youtube.com/watch?v=hqbpUx8_w8E&feature=related

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit