Путин ќе го замени Даниел Крег во Џејмс Бонд??

15 јули, 20110
putin james bond

Во центарот на Москва осамнаа плакати на кои рускиот премиер Владимир Путин е прикажан како Џејмс Бонд. Станува збор за рекламната кампања на руска компјутерска игра во која победникот на подарок добива ајпод.

Организаторите на оваа акција соопштиле дека на почетокот на оваа кампања не ни помислиле дека Путин ќе биде дел од неа. Имале неколку алтернативи, но кога дошле до идеата за Путин сите едногласно се сложиле.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit